STUDIA PODYPLOMOWE - nabór na semestr zimowy 22/23

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia Podyplomowe: Lider – kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego

Szczegóły
Kod W3-NPLK22
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Społecznych
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
Minimalna liczba studentów 12
Limit miejsc 25
Czas trwania 1 rok (2 semestry)
Adres WWW https://www.studiapodyplomowe.us.edu.pl/doskonalace-studia-podyplomowe-lider-kreowanie-przywodztwa-i-rozwoju-zawodowego/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Charakterystyka studiów

Cel studiów

Celem studiów jest zdobycie wysokorozwiniętych umiejętności miękkich, w tym interpersonalnych, kierowniczych i liderskich, aby w jak najbardziej efektywny sposób zarządzać zespołami (np. przeprowadzać negocjacje, prowadzić coaching członków zespołu, wyznaczać cele i oceniać ich realizację, delegować zadania, rozwiązywać konflikty, skutecznie motywować itp.) oraz w jak najbardziej efektywny sposób zarządzać sobą (zarządzać stresem, profesjonalnie występować publicznie, automotywować i autopromować się, znać sztukę dyplomacji i savoir-vivre, podejmować decyzje itp.). Studia podyplomowe LIDER podnoszą poziom kompetencji psychologicznych i społecznych osób na stanowiskach kierowniczych, menedżerskich lub liderskich. Na współczesnym rynku pracy poszukiwani są pracownicy z wysoko rozwiniętymi umiejętnościami miękkimi, co z kolei przekłada się na efektywność organizacji w osiąganiu celów strategicznych oraz awans zawodowy.

W przypadku jednostek związanych z samorządem lub polityką, studia przyczyniają się do zwiększenia rozpoznawalności, budowania poparcia, budowania autorytetu, zwiększenia elektoratu, budowania profesjonalnego wizerunku, zarządzania stresem podczas wystąpień publicznych oraz ważnych spotkań.

Opis studiów 

Zajęcia prowadzone są w wersji stacjonarnej.

Studia podyplomowe w głównej mierze prowadzone są w formie warsztatów i treningów podczas których ćwiczone są umiejętności z komunikacji interpersonalnej, przywództwa, zarządzania zespołem, wystąpień publicznych, mediacji i negocjacji, zarządzania czasem, automotywacji, efektywności, zarządzania emocjami i stresem, emisji głosu, technik wymowy, wizerunku w biznesie, zarządzania pokoleniami w organizacji oraz sztuki dyplomacji.

Studia rozwijają umiejętności w zakresie kierowania zespołem, budowania zespołu, przywództwa, podejmowania decyzji, wyznaczania celów, delegowania zadań, aktywnego słuchania, rozwiązywania konfliktów, negocjacji i mediacji, coachingu, radzenia sobie ze stresem, wystąpień publicznych, nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych, prezentacji multimedialnych, inteligencji emocjonalnej, wizerunku biznesowego, motywowania pracowników, sztuki dyplomacji, zarządzania czasem, automotywacji i autopromocji, zarządzania czasem i efektywnością, zarządzania pokoleniami w organizacji, komunikacji interpersonalnej i wywierania pozytywnego wrażenia.

 Kadra prowadząca zajęcia to wykwalifikowani wykładowcy, trenerzy oraz specjaliści i praktycy z wieloletnim doświadczeniem, co gwarantuje sukces w zdobyciu umiejętności. Dodatkowym atutem studiów są spotkania z Liderami, którzy dzielą się swoimi radami i zdobytym doświadczeniem. Wśród liderów znajdują się prezydenci miast, prezesi i dyrektorzy znanych i uznanych firm i przedsiębiorstw.

Wizerunek w biznesie prowadzony jest przez stylistkę, która podczas zajęć przeprowadza indywidualne konsultacje. Sztuka dyplomacji prowadzona jest przez dyplomatę oraz trenera. Psychologia komunikacji interpersonalnej prowadzona jest przez psychologa i trenera. 
Misja Lider – trening prowadzony jest przez Executive MBA oraz psychologa i trenera. Emisja głosu i technik wymowy prowadzona jest przez aktora.

Sylwetka absolwenta 

Po ukończeniu studiów:

  • będziesz posiadał wysoko rozwinięte kompetencje miękkie, które wpłyną na budowanie osobistej przewagi konkurencyjnej na rynku pracy, budowanie autorytetu  oraz na osiąganie sukcesów zawodowych (awansów)
  • będziesz mógł wykorzystać zdobyte umiejętności w zarządzaniu zespołem - byciu liderem, motywowaniu pracowników, rozwiązywaniu i zapobieganiu konfliktów, zarządzaniu czasem i emocjami
  • będziesz posiadał umiejętności autoprezentacji, autopromocji, mediacji i negocjacji w biznesie, przygotowania profesjonalnych wystąpień publicznych, sztuki dyplomacji, kreowania wizerunku biznesowego i wystąpień publicznych.

Program studiów

W programie studiów znajdują się:

  • sztuka dyplomacji – protokół dyplomatyczny i etykieta
  • psychologia komunikacji interpersonalnej - trening
  • trening emisji głosu i technik wymowy
  • zarządzanie emocjami i stresem
  • trening zarządzania czasem, automotywacji i efektywności
  • cykl spotkań z LIDERAMI - buissnes meetings
  • negocjacje i mediacje
  • zarządzanie pokoleniami w organizacji
  • multimedialne prezentacje biznesowe
  • warsztaty coachingowe
  • wystąpienia publiczne
  • misja LIDER - trening
  • work-life balance w biznesie.

Wykładowcy 

Kadrę dydaktyczną tworzą pracownicy  oraz specjaliści ds. doradztwa wizerunkowego, savoir-vivre, protokołu dyplomatycznego i etykiety oraz emisji głosu i technik wymowy.

  • dr  /Executive MBA Katarzyna Juszczyk-Frelkiewicz, prof. UŚ - absolwentka studiów Executive MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Ukończyła szkolenie „Soft skills” w Uniwersytecie Wageningen w Holandii. Specjalizuje się w wystąpieniach publicznych, komunikacji interpersonalnej, treningu liderskim oraz prowadzi cykl spotkań z Liderami – business meetings.
  • mgr Leszek Kazimierski - dyplomata oraz wykładowca w Katedrze Unesco na Uniwersytecie Jagiellońskim. Trener, doradca, menedżer projektów szkoleniowych i doradczych dla wielu znanych firm i korporacji. Autor fachowych artykułów i porad w czasopismach branżowych i popularnych periodykach oraz autor książek z zakresu sztuki wystąpień publicznych, savoir-vivre’u, protokołu dyplomatycznego i autoprezentacji.
  • dr hab. Marek Rachoń - aktor, trener, logopeda, pedagog. Adiunkt na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie wykłada Dykcję, Piosenkę aktorską oraz Podstawy gry aktorskiej.
  • mgr Katarzyna Kiepas-Remesz - psycholog z kilkunastoletnim doświadczeniem oraz certyfikowany coach w ramach Polskiej Szkoły Coachingu. Specjalizuje się w psychologii komunikacji interpersonalnej, zarządzaniu czasem, automotywacji i efektywności oraz coachingu.
  • mgr Agata Krawczyk-Kalitowska - absolwentka socjologii i pedagogiki oraz trener interpersonalny.  Od 9 lat czynny mediator wpisany na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Katowicach. Specjalizuje się w mediacjach i negocjacjach.
  • mgr Izabela Orłowska  - osobista stylistka, kreatorka wizerunku. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu kreowania wizerunku i stylizacji oraz dress codu. Dokonuje metamorfoz wizerunkowych kobiet i mężczyzn. Jest autorką fachowych artykułów w czasopismach i portalach internetowych. Występowała w programie: „Rodzaj Żeński" w Telewizji Polskiej, Program 3 Katowice.  W swojej pracy kieruje się słowami Coco Chanel: „Moda przemija, styl pozostaje". 

  • dr hab. Rafał Muster, prof. UŚ – socjolog, adiunkt w Zakładzie Socjologii Organizacji, Gospodarki i Metodologii Badań Społecznych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2009 – 2010 pełnił rolę eksperta Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach w projekcie monitorowania regionalnego rynku pracy. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje w tematyce rynku pracy, socjologii bezrobocia oraz problematyki zarządzania zasobami ludzkimi.
  • dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ - specjalizuje się w wykorzystaniu mediów cyfrowych w promocji i wizerunku. Jego zainteresowania związane są również z przygotowaniem materiałów promocyjnych i prezentacji. Ważne miejsce w pracy Tomasza Huka zajmuje kreowanie specyficznego dla danej organizacji, instytucji czy firmy przestrzeni i klimatu w świecie realnym i wirtualnym. W swojej pracy wykorzystuje programy i aplikacje komputerowe do edycji zdjęć i filmów.

Organizacja 

Czas trwania:
Semestry: 2
Liczba godzin: 178

Organizacja zajęć:
Zajęcia odbywają się około dwa razy w miesiącu w wybrane soboty lub niedziele.

Kryteria ukończenia studiów:
Warunkiem zaliczenia jest uzyskanie wszystkich zaliczeń zrealizowanych według planu modułów

Dokument ukończenia studiów:
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.


Kryteria kwalifikacji

Kandydaci 

Studia podyplomowe skierowane są dla pracowników korporacji, managerów, kierowników, dyrektorów, nauczycieli i wykładowców akademickich, pracowników instytucji państwowych, polityków, samorzdowców oraz absolwentów studiów I, II lub III stopnia, którzy chcą zdobyć umiejętności interpersonalne, kierownicze i przywódcze niezbędne w każdej branży i na każdym stanowisku.

W szczególnym stopniu adresatami programu studiów są:

  • managerowie/liderzy/kierownicy chcący rozwijać kompetencje przywódcze;
  • pracownicy planujący rozwój swojej ścieżki kariery w kierunku zajmowania się przywództwem w organizacji lub sprawami menedżerskimi;
  • obecni i przyszli liderzy;
  • pracownicy korporacji, dyrektorzy
  • wykładowcy akademiccy, nauczyciele
  • pracownicy administracyjni
  • pracownicy instytucji państwowych
  • radni, politycy, samorządowcy.

Termin i miejsce składania dokumentów 

Termin rekrutacji: od 1 czerwca 2022 r. do 23 września 2022 r. 
II tura: 24 września do 19 października 2022 r. 


Ogłoszenie wyników rekrutacji: 24 października 2022 r.

Złóż dokumenty w sekretariacie
Dokumenty można składać osobiście w sekretariacie studiów podyplomowych LIDER do dnia 19 października 2022 r. lub za pośrednictwem poczty (po wcześniejszym poinformowaniu telefonicznym 32-359-18-89 lub mailowym natalia.niedzwiedz@us.edu.pl). 

Wymagane dokumenty 

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe składają następujące dokumenty:

  • podanie o przyjęcie na studia adresowane do Rektora
  • klauzula RODO dla słuchaczy studiów podyplomowych
  • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych lub kserokopię dyplomu (Oryginał dyplomu należy przedstawić do wglądu w sekretariacie przed rozpoczęciem zajęć)
  • skierowanie w przypadku kierowania na studia podyplomowe przez instytucję  zewnętrzną, z podaniem kwoty dofinansowania oraz adresem i NIP-em instytucji
  • inne niezbędne dokumenty na dane studia, określone w ogłoszeniu o naborze  na studia podyplomowe
  • 2 zdjęcia
  • w przypadku gdy kandydat legitymuje się dyplomem ukończenia studiów wyższych uzyskanym za granicą:
  1. poświadczenie dyplomu ukończenia studiów wyższych w formie legalizacji lub apostille;
  2. tłumaczenie przysięgłe dyplomu na język polski;
  3. zaświadczenie o uznaniu dyplomu ukończenia studiów wyższych wydanego za granicą lub oświadczenie kandydata o obowiązku dostarczenia takiego zaświadczenia w ciągu 30 dni od dnia jego uzyskania (w przypadku gdy dyplom ukończenia studiów wyższych podlega obowiązkowi nostryfikacji - zaświadczenie o nostryfikacji dyplomu albo oświadczenie kandydata o obowiązku dostarczenia zaświadczenia o nostryfikacji dyplomu w ciągu 30 dni od dnia jego uzyskania).

Dokumenty należy składać w białej wiązanej teczce.

Warunki przyjęcia 

O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń oraz wynik postępowania kwalifikacyjnego, o ile było przeprowadzone.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć: 5 listopada 2022 r. 

Opłaty 

Warunkiem podjęcia nauki (po przyjęciu na studia podyplomowe) jest wniesienie opłaty za studia. Wpłaty należy dokonywać na indywidualne konto słuchacza, w ustalonych terminach.

2450 zł - opłata jednorazowa za semestr
4900 zł - koszt studiów
2580 zł - płatność w ratach 
za I semestr:
I rata: 851,40 zł płatna do 7 dni od daty rozpoczęcia zajęć
II rata: 851,40 zł płatna do 15 listopada 2022 r.
III rata: 877,20 zł płatna do 15 grudnia 2022 r.


za II semestr:
I rata: 851,40 zł płatna do 5 marca 2023 r.
II rata: 851,40 zł płatna do 15 kwietnia 2023 r.
III rata: 877,20 zł płatna do 15 maja 2023 r.

Kontakt 

dr/ Executive MBA Katarzyna Juszczyk-Frelkiewicz
tel.: 32-359-18-89
e-mail: katarzyna.juszczyk@us.edu.pl 

Sekretariat
lic. Natalia Niedźwiedź
Biuro Ewaluacji Instytutu Socjologii
ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice, pokój nr 218, II piętro
tel: 32-359-18-89
e-mail: natalia.niedzwiedz@us.edu.pl 

Wydział Nauk Społecznych
40-007 Katowice
ul. Bankowa 11
Biuro Ewaluacji Instytutu Nauk Politycznych
piętro I, p. 113